Úprava srsti GOLDEN RETRIEVER
Upravujeme naše ODCHOVY a po domluvě odchovy po našich psech
V první řadě dbáme na to, aby byl pes čistý, bez staré srsti, vyčesaný, aby měl čistý chrup, zvukovody a měl zastřižené drápy.
U zlatého retrievera je úprava složitější. Hlavně si musíme stále uvědomovat, že jakýkoliv zásah do srsti musí vypadat co nejpřirozeněji. To znamená, že s nůžkami musíme pracovat se značným předstihem, aby se případné zuby stačily před výstavou vytratit.
Jaké pomůcky k úpravě srsti před výstavou potřebujeme?
Patří mezi ně hřeben (raději řidší), rovné nůžky, zahnuté nůžky, prostřihávací nůžky, trimovací nůž, gumové prsty.
Psa nejdříve pročešeme od hlavy až po konec oháňky. Krk, ramena i límec upravujeme prostřihávacími nůžkami a při tom postupujeme odzdola nahoru, t.j. od hrudní kosti směrem k mordě. Obdobně postupujeme po stranách krku směrem ke slechům. Pracujeme velice opatrně, po dvou až třech stříhnutích srst vyčešeme a dbáme přitom na to, aby upravená srst působila hladkým dojmem. Závěsy na předních končetinách vyčešeme a přesahující srst zarovnáme. Někdy je zapotřebí upravit srst v oblasti loktů, která vyčnívá do strany a při pohybu psa se může jevit jako volný loket nebo případně tuto vyskytující se vadu ještě zvýrazňuje. Použijeme při tom prostřihávací nůžky nebo trimovací nůž. Břišní partie pouze zarovnáme, aby se zvýraznila linie břicha. Závěsy na zadních končetinách lehce prostřihneme prostřihávacími nůžkami směrem odspodu nahoru a zarovnáme. Oháňku upravíme tak, že konec zkrátíme asi na prst od posledního obratle a zahnutými nůžkami zarovnáme okraj vlajky tak, aby měla ladnou linii. Tlapy sestřihneme dokola zahnutými nůžkami, mezi prsty a mezi polštářky vystříháme nadměrnou srst. Srst předních končetin zarovnáme od chodidla po palec a obdobně zarovnáme i zadní stranu hlezna. Slechy upravíme tím způsobem, že vystříháme okolí zvukovodu a vnější stranu boltce zase upravíme za pomoci gumových rukavic, prstů nebo prostřihávacích nůžek. Dlouhé chlupy odstraníme vytrháváním nebo prostřihnutím, ale nikdy nevytrháváme najednou, spíš si práci rozdělíme do několika dnů. Je zde totiž nebezpečí, že vytvoříme lysiny, a proto se vyplatí postupovat trpělivě a pomalu. Ucho musí viset těsně podél hlavy a toho docílíme prostřihnutím chlupů pod slechem na krku.
Částečně převzato z knihy RETRÍVŘI, ing. Jan Kubeš, ing. František Korda
Jaké tituly může Váš pes získat na výstavě v ČR i v EVROPĚ
a jak vystavovat ... více ZDE
Prohlédněte si video z prestižní výstavy Cruft ´s 2008 ... veký úspěch Edwarda !
Edward - Sequins Shamrock je pokrevní strýček naší Shaki :-)
  Bookmark and Share
Shaki :-)
Shaki :-)
 
JCH WATTERLOO MISANTOS
 
LAMBADA MISANTOS
 
NIKE Z VLČÍCH LUK
 
AURA ARTEMIS GOLD
 
 
TSARINE MISANTOS